Δευτέρα 11 Απριλίου 2011

Ασίτες 2-0 Ακρίτας

Νίκη που τις φέρνει κοντά στην τρίτη θέση πήραν οι Ασίτες με 2-0 επί του Ακρίτα και συγχρόνως διέψευσαν όλα όσα ακούγονταν την τελευταία εβδομάδα περί χαλαρότητας στο συγκεκριμένο ματς.

Η ομάδα των Ασιτών όπως παρατάχτηκε σήμερα στον αγώνα με τον Ακρίτα
Η ομάδα του Αντώνη Λεκάκη πέτυχε τη τρίτη συνεχόμενη  νίκη και μάλιστα με το ίδιο σκορ (2-0) και φλερτάρει πλέον με τη τρίτη θέση αφού απέχει δυό βαθμούς απ΄τον ΠΑΟΚ ,δυό αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος.
Μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης των Ασιτών ήταν ο Γιώργος Σταυρακάκης. Ο έμπειρος επιθετικός σκόραρε δύο φορές, πρώτα στο 69’ και έπειτα στο 80’, αποδεικνύοντας για ακόμη μία φορά, ότι αποτελεί μια αξιόπιστη λύση για τους «κιτρινοπράσινους» στην γραμμή κρούσης.
Άξιο αναφοράς είναι η απόκρουση του Ζαχαριουδάκη στο  πέναλτι του Καραδάκη στις καθυστερήσεις ενώ ο Ακρίτας διαμαρτύρεται για ένα ακυρωθέν γκολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Ασίτες:Ζαχαριουδάκης, Ρουμπάκης, Μανιαδάκης (55’ Τσερεβελάκης Ν), Αποστολάκης, Δεληστεφανής, Οικονομάκης, Μ. Ρουμπάκης, Μ. Τσερεβελάκης, Ποτυράκης (73’ Ιατράκης), Σταυρακάκης (90’ Γουβιανάκης), Περογαμβράκης.
Ακρίτας: Μπραουδάκης, Σφυρής, Κονονέγκο, Μουμίν, Κελαϊδής, Τσαγκαράκης (80’ Χαλκιαδάκης), Μάνος, Καλπάκης, Καραδάκης, Ορφανός (70’ Παπαδημητρίου), Σηφακάκης (81’ Κατσούλης)